Locuitorii din Bălți au rămas fără apă la robinete

  • 06 Februarie 2025 18:33
Locuitorii din Bălți au rămas fără apă la robinete

Furnizarea apei în Bălți este temporar întreruptă. Potrivit primarului Alexandr Petkov, motivul este producerea unei avarii la magistrala Soroca-Bălți, în apropierea satului Căinarii Vechi, transmite IPN.

Edilul a menționat că specialiștii lucrează la remedierea problemei.

Alimentarea cu apă va fi restabilită estimativ în cursul nopții.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Muzică*Știri*Muzică
Meteo Chișinău
27,86
Câțiva nori
Umiditate:49 %
Vint:3,41 m/s
Sat
23
Sun
25
Mon
28
Tue
29
Wed
30
Arhivă Radio Chișinău