LIGA CAMPIONILOR. PSG și Benfica s-au calificat în sferturi (VIDEO)

• 10 Martie 2016 08:41

Paris Saint-Germain și Benfica s-au calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, reușind să obțină victorii și în returul din deplasare după ce s-au impus în tur acasă.

PSG merge mai departe grației unei duble victorii cu scorul de 2-1 în confruntarea cu Chelsea Londra. Aseară, pe Stamford Bridge, francezii au deschis scorul prin Adrien Rabiot, însă londonezii au restabilit egalitatea până la pauză după reușita lui Diego Costa. În repriza secundă, Zlatan Ibrahimovic a marcat golul victoriei echipei sale, suedezul fiind cel care a pasat decisiv la primul gol al parizienilor.

Tot ieri, Zenit a fost eliminată din Champions League de Benfica Lisabona, care s-a impus la Sankt-Petersburg cu scorul de 2-1 după ce a câștigat și în tur cu 1-0.

Benfica, PSG, Real Madrid și Wolfsburg sunt calificate deja în sferturi, iar alte patru sfert-finaliste vor fi cunoscute săptămâna viitoare.