Liga Campionilor: Sheriff Tiraspol pierde în Israel (VIDEO)

• 13 Iulie 2016 08:51

Sheriff Tiraspol a pierdut primul meci din dubla confruntarea cu echipa israeliană Hapoel Beer-Sheva, scor 2-3, dar păstrează șanse de calificare în turul trei preliminar al Ligii Campionilor.

Partida,care s-a desfășurat în Israel,a început bine pentru tiraspoleni care au deschis scorul prin croatul Ivancic la mijlocul primei reprize. Campioana Moldovei a jucat însă în inferioritate numerică aproape trei sferturi din meci după eliminarea în min. 26 a albanezului Aliti.

Hapoel Beer-Shevaa profitat de omul în plus și a înscris de două ori la rând, iar Sheriff a punctat pentru 2-2 după reușita unui alt croat, Brezovec (min. 64). Golul victoriei echipei israeliene a venit în ultimul minut al timpului regulamentar.

Israelienii au marcat două din cele trei goluri din penalti, ei având și o lovitură de la 11 metri ratată în prima repriză.

Returul se va juca peste o săptămână la Tiraspol.