Liga Campionilor: Sheriff Tiraspol a pierdut meciul cu Slovan Bratislava

• 30 Iulie 2014 10:08

Sheriff Tiraspol a pierdut cu 1-2 meciul din deplasare cu Slovan Bratislava din runda a treia de calificare în Liga Campionilor.

Slovacii au deschis scorul în prima repriză dintr-o lovitură de la 11 metri. În minutul 61, Slovan a rămas cu un jucător mai puțin in teren, după eliminarea lui Richard Lasik care l-a faultat în careu pe Radu Gînsari. Arbitrul a dictat penalty, însă Cadu a ratat lovitura.

Sheriff a reușit totuși să egaleze în minutul 74 prin Ricardinho și a dominat pe final de meci, iar cei care au marcat au fost slovacii.

În meciul retur, care se va juca pe 6 august la Tiraspol, Sheriff trebuie să învingă cu 1-0 sau să obțină o victorie la o diferență de 2 goluri pentru a se califica în play-off-ul Ligii Campionilor.