Liechtenstein – Moldova 1:1. Revanșa se amână

• 14 Iunie 2015 20:59

Naționala Moldovei a obținut doar o remiză cu scorul de 1-1 în partida din deplasare cu Liechtenstein în preliminariile Euro 2016.

Pe fundalul dominației echipei noastre, gazdele au deschis scorul în minutul 21 după o lovitură de la mare distanță a lui Sandro Wieser la care portarul Ilie Cebanu nu a avut replică. Totuși, până la pauză moldovenii au restabilit egalitatea prin Gheorghe Boghiu (min. 44).

În repriza secundă, tricolorii au avut o posesie mai bună decât adversarii lor însă n-au reușit să-și fructifice ocaziile de gol. Astfel, Moldova n-a reușit să-și ia revanșa pentru înfrângerea suferită acasă în noiembrie anul trecut cu scorul de 0-1.

Președintele FMF, Pavel Cebanu, care a fost prezent la meci, declara anterior că Alexandru Curtian ar trebui să-și dea emisia dacă nu va învinge în partida cu Liechtenstein.