JO 2018 | Programul competiţiilor de duminică

  • 10 Februarie 18:28
JO 2018 | Programul competiţiilor de duminică

Jocurile Olimpice de iarnă de la PyeongChang (Coreea de Sud) se desfăşoară între 9 şi 25 februarie, iar duminică se vor acorda cinci medalii de aur, la snowboard (slopestyle masculin), schi alpin (coborâre masculin), schi fond (schiatlon masculin), sanie (simplu masculin) şi biatlon (sprint masculin).

Românii vor concura la schi fond, sanie şi biatlon.

DUMINICĂ 11 FEBRUARIE

02,05 (ora României) curling, dublu mixt: Norvegia - China, Finlanda - SUA, Elveţia - AOR (sportivii olimpici din Rusia), Canada - Coreea de Sud, grupă unică

03,00 snowboard: slopestyle masculin FINALA

03,00 patinaj artistic: proba pe echipe - programul scurt la dans pe gheaţă şi feminin, programul liber la perechi

04,00 schi alpin: coborâre masculin FINALA

06,30 snowboard: slopestyle feminin, calificări

08,15 schi fond: schiatlon masculin (15 km stil clasic + 15 km stil liber) (Paul Constantin Pepene) FINALA

09,00 patinaj viteză: 5.000 m masculin

09,40 hochei pe gheaţă, feminin: Finlanda - SUA, grupe

11,50 sanie: simplu masculin, manşele 3 şi 4 (Valentin Creţu, Andrei Turea) FINALA

12,30 schi acrobatic (freestyle): movile feminin, prima manşă

13,05 curling, dublu mixt: grupa unică, meciuri de departajare

13,15 biatlon: sprint masculin (10 km) (Cornel Dumitru Puchianu, Nicolae Remus Faur, George Răzvan Buta, Gheorghe Iulian Pop, Marius Petru Ungureanu - vor concura doar patru sportivi din fiecare ţară) FINALA

14,00 schi acrobatic (freestyle): movile feminin, manşa a doua

14,10 hochei pe gheaţă, feminin: Canada - AOR (sportivii olimpici din Rusia), faza grupelor

Sursa: Agerpres

Tags

Alte Noutati

LIVE
Meteo Chişinău
25 °C
Nori împrăștiați
Umiditate:47 %
Vint:4,6 m/s
Dum
24 °C
Lun
23 °C
Mar
24 °C
Mie
23 °C
Joi
25 °C

Curs oficial BNM 19 August 2018

MDL RATĂ TREND
EUR 18.9105 -0.0000
USD 16.6386 -0.0000
RON 4.0576 -0.0000
UAH 0.5989 -0.0000
RUB 0.2482 -0.0000
Arhivă Radio Chișinău