Irina Begu a abandonat meciul jucat cu Simona Halep

  • 26 Septembrie 2016 20:53
Irina Begu a abandonat meciul jucat cu Simona Halep

Astfel, Halep a câștigat partida, scor 6-3, 2-0, și s-a calificat în optimile turneului.

Pentru un loc în sferturile de finală, Halep se va duela miercuri cu învingătoarea meciului dintre Yaroslava Svedova și Roberta Vinci. Aceasta a fost a cincea întâlnire dintre cele două românce. Halep a învins de fiecare dată.

Ultima partidă dintre cele două sportive a avut loc în 2016, în sferturile turneului de la Madrid.

Ambele jucătoare evoluează și la dublu.
Begu face pereche cu Laura Siegemund, iar Halep joacă alături de Jelena Ostapenko.
Turneul de la Wuhan este dotat cu premii de 2,3 milioane de dolari.

Sursa: bucurestifm.ro

Tags

Alte Noutati

LIVE
Meteo Chișinău
20,52
Câțiva nori
Umiditate:77 %
Vint:2,18 m/s
Sun
26
Mon
29
Tue
30
Wed
28
Thu
22
Arhivă Radio Chișinău