Încălcarea regimului de ședere nu va fi penalizată

  • 20 Martie 2020 11:12
Încălcarea regimului de ședere nu va fi penalizată

Străinii care vor încălca regimul de ședere în Republica Moldova nu vor fi penalizați pe perioada stării de urgență, a declarat Igor Dodon într-o emisiune transmisă în direct pe Facebook.

Igor Dodon le-a recomandat cetățenilor moldoveni care au trecut hotarul cu pașaportul biometric, dar nu se mai pot întoarce în Republica Moldova din cauza carantinei, să se adreseze instituțiilor responsabile de controlul migrației pentru a evita plata unor amenzi, dacă depășesc perioada de ședere în țările respective.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Ora de Muzică cu Victor Buruiană
Meteo Chișinău
20,52
Cer acoperit de nori
Umiditate:71 %
Vint:2,47 m/s
Wed
23
Thu
23
Fri
23
Sat
21
Sun
25
Arhivă Radio Chișinău