Încă un medic a fost răpus de COVID-19

  • 26 Ianuarie 2021 17:43
Încă un medic a fost răpus de COVID-19

Medicul Lilia Dascaliuc, care a activat în cadrul Spitalului Raional Nisporeni, a decedat din cauza COVID-19. Anunțul a fost făcut de reprezentanții instituției.

„Colectivul Instituției Medico-Sanitare Publice Spitalului Raional Nisporeni exprimă sincere condoleanțe familiei, rudelor și prietenilor, în legătură cu trecerea prematură în neființă a dnei Lilia Dascaliuc, din cauza complicațiilor provocate de infecția COVID-19. Va rămâne în memoria noastră o colegă prietenoasă, cu o deosebită bunătate și înțelepciune”, se arată în mesajul postat pe pagina de Facebook a spitalului. 
 
Menționăm că zeci de angajați ai sistemului medical din R. Moldova au murit de COVID-19 de la debutul pandemiei. 

 

Tags

Alte Noutati

LIVE: Matinal cu Victoria Cușnir și Sergiu Scânteian
Meteo Chișinău
24,7
Nori împrăștiați
Umiditate:59 %
Vint:2,91 m/s
Sat
22
Sun
25
Mon
28
Tue
29
Wed
29
Arhivă Radio Chișinău