În Israel crește numărul pacienților în stare gravă care au COVID

  • 18 Iunie 2022 10:48
În Israel crește numărul pacienților în stare gravă care au COVID

În Israel numărul pacienților în stare gravă care au COVID a ajuns ieri la 140, marcând o creștere de aproape 70% față de săptămâna trecută, scrie Rador.

Israelul a cunoscut o creștere a numărului de infectări în ultimele săptămâni din cauza unei subvariante Omicron. Cu peste 7.300 de teste pozitive în 24 de ore, noul val de COVID a devenit o preocupare reală pentru experții în sănătate publică, a transmis corespondentul RRA Dragoș Ciocîrlan. În Israel se recomandă masca de protecție în spațiul public interior.

Tags

Alte Noutati

LIVE
Meteo Chișinău
22,74
Nori împrăștiați
Umiditate:64 %
Vint:2,61 m/s
Sat
23
Sun
26
Mon
29
Tue
30
Wed
28
Arhivă Radio Chișinău