Încă un medic a fost răpus de COVID-19

  • 18 Februarie 2021 16:34
Încă un medic a fost răpus de COVID-19

Medicul Gheorghe Guzun, care a activat în cadrul Spitalului raional Florești, a decedat din cauza COVID-19.

„IMSP Spitalul Raional Florești exprimă sincere condoleanțe și sentimente de profundă compasiune familiei, rudelor și colegilor, în legătură cu trecerea în eternitate a d-lui Gheorghe Guzun (26.03.1959-18.02.2021), medic chirurg la Spitalul Raional Florești, care a decedat din cauza complicațiilor COVID-19. A fost un model de profesionalism și de responsabilitate, cosacrîndu-și întreaga viață sistemului național de sănătate și pacienților”, se arată într-un mesaj postat pe pagina de Facebook a instituției. 
 
Zeci de medici au decedat din cauza COVID-19 în R.Moldova de la începutul pandemiei. 

 

Tags

Alte Noutati

LIVE: Radiojuranl Chișinău
Meteo Chișinău
29,4
Cer acoperit de nori
Umiditate:38 %
Vint:0,89 m/s
Wed
23
Thu
23
Fri
23
Sat
23
Sun
24
Arhivă Radio Chișinău