Guvernul României pregătește prelungirea stării de alertă cu 30 de zile

  • 16 Iunie 2020 15:24
Guvernul României pregătește prelungirea stării de alertă cu 30 de zile

Guvernul de la București pregătește prelungirea stării de alertă în țară cu 30 de zile.

Hotărârea ar urma să fie adoptată în ședința Executivului, care urmează să înceapă în scurt timp, după ce în Comitetul pentru Situații de Urgență au fost stabilite relaxările și restricțiile care vor fi valabile în acest interval. Potrivit unor surse citate de reporterii RRA, s-ar fi decis reluarea slujbelor în interiorul bisericilor, în anumite condiții, și o serie de reglementări referitoare la modul de funcționare a domeniului HoReCa în perioada următoare. 

Sursa: RADOR

Tags

Alte Noutati

LIVE: Muzică * Știri * Muzică
Meteo Chișinău
27,04
Nori împrăștiați
Umiditate:52 %
Vint:4,57 m/s
Fri
24
Sat
22
Sun
26
Mon
28
Tue
26
Arhivă Radio Chișinău