Guvernul României a decis prelungirea stării de alertă

  • 11 Decembrie 2020 13:08
Guvernul României a decis prelungirea stării de alertă

Executivul  de la București a aprobat hotărârea prin care starea de alertă pe întreg teritoriul României se prelungește cu 30 de zile, începând cu data de 14 decembrie, transmite Agerpres. 

Hotărârea de Guvern a fost adoptată conform propunerilor aprobate joi în ședința Comitetului Național pentru Situații de Urgență (CNSU).

Hotărârea 58 a CNSU păstrează restricțiile și măsurile de protecție sanitară existente, la care se adaugă una referitoare la organizarea și desfășurarea activităților operatorilor de transport pe cablu de pe pârtiile de schi, în condițiile care vor fi stabilite prin ordin comun al miniștrilor Sănătății și Economiei, Energiei și Mediului de Afaceri.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Dor de izvor cu Maria Mocanu
Meteo Chișinău
32,74
Nori împrăștiați
Umiditate:21 %
Vint:0,45 m/s
Wed
23
Thu
24
Fri
24
Sat
21
Sun
25
Arhivă Radio Chișinău