Gheorghe Arpentin a fost numit director la Oficiul Național al Viei și Vinului

  • 22 August 2016 18:22
Gheorghe Arpentin a fost numit director la Oficiul Național al Viei și Vinului

Fostul președinte al Uniunii Oenologilor din Moldova, Gheorghe Arpentin, a fost numit director la Oficiul Național al Viei și Vinului.

Candidatura sa a fost aleasă în cadrul unui concurs, organizat de Ministerul Agriculturii. Mandatul său va fi pe un termen de 4 ani. Până acum instituția a fost condusă de Dumitru Munteanu.

Gheorghe Arpentin este un cunoscut vinificator în Republica Moldova. În 2010 el a fost ales deputat pe listele Partidului Democrat.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Agenda globală
Meteo Chișinău
22,74
Nori împrăștiați
Umiditate:64 %
Vint:2,61 m/s
Sat
23
Sun
26
Mon
29
Tue
30
Wed
28
Arhivă Radio Chișinău