FOTO | Sheriff Tiraspol obține primul punct în actuala ediție a grupelor Europa League

• 27 Octombrie 2023 09:29

Sheriff a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat contra formației Servette, din grupa G a Europa League. Partida a avut loc la Tiraspol.

Golul Sheriffului a fost marcat de Ankeye în minutul 80, după ce oaspeții au deschis scorul prin reușita lui Crivelli din minutul 41.

În celălalt meci al grupei G, AS Roma a învins Slavia Praga cu 2-0. În clasament, conduce Roma cu 9 puncte, urmată de Slavia cu 6 puncte.

Sheriff și Servette au acumulat câte un punct.

Următorul meci în cupele europene din acest an, formația antrenată de Roman Pylypchuk îl va juca pe 9 noiembrie, la Geneva, cu Servette, de la ora 19:45.