Champions League: Dortmund - Real Madrid 2:2
-
28 Septembrie 2016 15:21
Real Madrid s-a mulțumit doar cu un egal la Dortmund, 2-2, în partida cu Borussia din cadrul etapei a doua a Ligii Campionilor.
Campioana Europei a condus de două ori la Dortmund și de fiecare dată Borussia a revenit pe tabelă. Scorul a fost deschis de Cristiano Ronaldo, însă nemții au egalat spre finalul primei reprize prin Pierre Aubameyang.
Raphael Varane i-a readus pe madrileni în avantaj la mijlocul reprizei secunde, iar Borussia a restabilit egalitatea cu trei minute înainte de sfârșitul timpului regulamentar. Rezultatul final de 2-2 păstreazăambele echipe pe primele locuri în grupă.
Alte rezultate înregistrate ieri: ȚSKA Moscova – Tottenham 0:1, Dinamo Zagreb – Juventus 0:4, FC Copenhagen – FC Bruges 4:0, Leicester – FC Porto 1:0, Monaco – Bayer Leverkusen 1:1, Sevilla – Lyon 1:0 și Sporting – Legia 2:0.

