FC Barcelona a învins FC Sevilla, scor 2-1, în meciul 600 al lui Messi pentru echipa catalană

• 05 Noiembrie 2017 12:10

Formația FC Barcelona a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa FC Sevilla, într-un meci din etapa a XI-a a campionatului Spaniei, jocul cu numărul 600 al lui Lionel Messi pentru gruparea catalană.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Paco Alcacer, în minutele 23 și 65. Pentru FC Sevilla a înscris Pizarro, în minutul 59.

Messi a fost integralist.

Cvintuplu câștigător al Balonului de Aur este al treilea jucător al Barcelonei care ajunge la 600 de meciuri, după Xavi Hernandez (767 meciuri) și Andrés Iniesta (642 meciuri).

Partidele Levante-Girona, Celta Vigo-Athletic Bilbao, Real Sociedad-Eibar, Villareal-Malaga și Real Madrid-Las Palmas au loc duminică.