(Eurovision 2014) Diana Brescan: Particip la Eurovision pentru că e o șansă de promovare
-
10 Februarie 2014 16:53
Continuăm prezentarea interepreților și a pieselor care au șansa să reprezinte în acest an Moldova la concursul Eurovision. În ora precedentă am ascultat piesa ”The way I do”, interpretată de Felicia Dunaf.
Aceasta nu este singura compoziție muzicală semnată de Eugen Doibani. O altă tânără interpretă a ales colaborarea cu un autor din Moldova. Diana Brescan este fosta solistă a formației ”Glam Girl”, care a participat și s-a lansat pe piața muzicală la Eurovisionul de anul trecut. Diana recunoaște că participarea ei la acest concurs este o investiție financiară majoră din partea părinților. Mai multe detalii în interviul realizat de Victoria Ungureanu:
Audio: Piesa ”Hallelujah ” - Diana Brescan.

