Echpa de forbal de la Suruceni acumulează 9 puncte și se menține pe podium

• 20 Iulie 2020 11:52

Sfîntul Gheorghe a învins-o pe Milsami cu 3-1, în ultimul meci al etapei a patra din Divizia Națională. Formația din Suruceni acumulează 9 puncte și se menține pe podium. Pe primele două locuri se află Sheriff, cu maximum de puncte, și Petrocub, care are 10 puncte la activ, transmite IPN.

Prima repriză a meciului Sfîntul Gheorghe - Milsami s-a încheiat nedecis, scor 1-1. La golul lui Volkov, oaspeții au replicat prin Nazar. După pauză, Suvorov și-a trecut în cont dubla, după ce a transformat două lovituri de la 11 metri.

„Ne-am dorit victoria în fața unei echipe bune, care în primele trei etape nu încasase niciun gol”, a declarat antrenorul echipei Sfîntul Gheorghe, Serghei Cebotari.

În perioada 21-23 iulie, sunt programate meciurile etapei a cincea după următorul program: Zimbru - Codru, Florești - Speranța, Petrocub - Dacia-Buiucani, Dinamo-Auto - Sfîntul Gheorghe și Milsami - Sheriff.