Echipa națională de juniori a pierdut meciul cu echipa Federației Ruse (VIDEO)
-
24 Septembrie 2016 23:44
Echipa națională de juniori a Republicii Moldova a început slab etapa calificărilor Campionatului European la fotbal.
Tricolorii au pierdut pe teren propriu meciul cu echipa Federației Ruse, cedând cu un scor ”alb” de 0 la 5.
Oaspeții au marcat 2 goluri în prima repriză, juniorii moldoveni ratând câteva ocazii bune la poarta adversă. După pauză, rușii au continuat să marcheze, reușind să plaseze balonul în plasă de încă trei ori.
Tot vineri, la Orhei, Bosnia și Herțegovina a învins Letonia cu 3 la 0.
Duminică juniorii moldoveni se vor confrunta cu echipa bosniacă, iar miercuri este programat meciul cu juniorii echipei naționale de fotbal a Letoniei.

