Doi moldoveni au încercat să intre în România cu 380 de mii de dolari nedeclarați

  • 02 Mai 2017 15:23
Doi moldoveni au încercat să intre în România cu 380 de mii de dolari nedeclarați

La punctul de trecere a frontierei din Sighetu Marmației polițiștii și lucrătorii vamali au descoperit într-un autoturism 380 de mii de dolari nedeclarați.

Doi cetățeni moldoveni au încercat să intre în România cu un autoturism Maserati, iar la controlul vamal obligatoriu a fost descoperită suma în locul unde se află roata de rezerva. Banii au fost confiscați, iar cei doi cetățeni moldoveni, de 23 și 24 de ani, au fost amendați cu 5 mii de lei fiecare, transmite corepondentul RRA.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Știri* Bună dimineața, România!
Meteo Chișinău
25,52
Cer senin
Umiditate:60 %
Vint:2,36 m/s
Mon
28
Tue
29
Wed
27
Thu
26
Fri
22
Arhivă Radio Chișinău