Doi candidați au fost admiși la proba interviului, în concursul pentru funcția de membru al Consiliului Superior al Procurorilor

  • 25 Ianuarie 2022 11:15
Doi candidați au fost admiși la proba interviului, în concursul pentru funcția de membru al Consiliului Superior al Procurorilor

Doi candidați au fost admiși la proba interviului, în concursul pentru funcția de membru al Consiliului Superior al Procurorilor.

Potrivit unui comunicat al Guvernului, cei doi candidați la funcția de membru al CSP  sunt Andrei Cebotari și Alexandru Mariț, admiși în concurs de membrii Comisiei juridice, numiri și imunități, în cadrul ședinței de ieri.

Potrivit regulamentului de desfășurare a concursului, proba interviului va avea loc joi, 27 ianuarie.   

Candidatul care va obține cel mai mare punctaj va fi prezentat Parlamentului pentru numirea în funcție de membru al Consiliului Superior al Procurorilor.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Colectia de Jazz cu Daniela Nicolae
Meteo Chișinău
29,77
Câțiva nori
Umiditate:54 %
Vint:4,7 m/s
Wed
27
Thu
27
Fri
24
Sat
20
Sun
19
Arhivă Radio Chișinău