Doar în trei zile, zeci de șoferi au fost prinși beți la volan

  • 04 Octombrie 2021 14:04
Doar în trei zile, zeci de șoferi au fost prinși beți la volan

Doar în primele 3 zile ale campaniei ,,Tulburel”, 43 de conducători auto au fost depistați și înlăturați de la conducerea mijlocului de transport, anunță Inspectoratul Național de Securitate al IGP.

Cei mai mulți erau în stare avansată, iar 3 au refuzat de a trece testarea alcoolscopică.
 
În primele 8 luni ale anului, au fost depistați peste 4000 de șoferi care conduceau unitățile de transport băuți, majoritatea erau în stare avansată.
 
Tags

Alte Noutati

LIVE: Bună dimineața, România!
Meteo Chișinău
19,4
Cer acoperit de nori
Umiditate:84 %
Vint:2,7 m/s
Thu
24
Fri
23
Sat
25
Sun
25
Mon
26
Arhivă Radio Chișinău