Divizia Națională: Zimbru Chișinău a suferit a doua înfrângere la rând
-
12 Septembrie 2016 15:54
După patru victorii consecutive în campionat, Zimbru Chișinău a suferit a doua înfrângere la rând în etapa ordinară a Diviziei Naționale. Galben-verzii au cedat ieri la Bălți cu Zaria, 0-3, cu exact același scor cu care au pierdut în urmă cu o etapă la Tiraspol în fața campioanei Sheriff.În partida disputată ieri la Bălți, pentru gazde au…
După patru victorii consecutive în campionat, Zimbru Chișinău a suferit a doua înfrângere la rând în etapa ordinară a Diviziei Naționale. Galben-verzii au cedat ieri la Bălți cu Zaria, 0-3, cu exact același scor cu care au pierdut în urmă cu o etapă la Tiraspol în fața campioanei Sheriff.
În partida disputată ieri la Bălți, pentru gazde au înscris Maxim Mihaliov (16’), Gheorghe Boghiu (50’) și Gheorghe Ovsianicov (90+3’).
În urma acestei victorii, Zaria a devansat-o pe Zimbru și a trecut pe locul secund cu 13 puncte, fiind la doar două puncte în spatele liderului Sheriff, care în derbiul campioanelor ultimelor două ediții de campionat, a învins-o pe Milsami cu scorul de 2-0.
Dacia s-a impus în deplasare cu 4-0 în fața celor de la Petrocub, Speranța Nisporeni a cedat acasă, scor 0-1 cu Academia, iar Dinamo-Auto s-a impus cu 1-0 în fața celor de la Saxan.

