Dinamo-Auto s-a desprins de zona retrogradării

• 07 Martie 2017 14:08

Dinamo-Auto a dispus de Academia, cu 2-1, după ce a fost condusă până în minutul 91. Meciul a contat pentru etapa a 22-a din Divizia Națională, transmite IPN.

Fostul golgheter al campionatului, Oleg Andronic, a deschis scorul în minutul 26.

Andrei Bursuc a egalat în primul minut de prelungiri, iar Andrei Bugneac a marcat golul victoriei în minutul 92.

„E o tragedie să încasezi două goluri într-un singur minut. Băieții sunt la pământ”, a declarat la conferința de presă antrenorul echipei Academia, Sergiu Secu.

În urma acestei victorii, Dinamo-Auto s-a distanțat la patru puncte de Saxan și la cinci puncte de ultima clasată FC Ungheni. Academia se află pe locul 6.

În următoarea etapă, pe 11-12 martie, se vor întâlni perechile: Sheriff - Milsami, Dacia - Ungheni, Zimbru - Saxan, Academia - Dinamo-Auto și Petrocub - Speranța.