Dinamo-Auto are o nouă victorie
-
03 Octombrie 2015 16:55
După ce a învins-o în etapa trecută pe Zimbru, Dinamo-Auto a mai reușit o victorie în deplasare. Echipa antrenată de Nicolae Mandricenco a dispus de Academia, cu 3-1, transmite IPN.
Dinamo-Auto a condus la Ghidighici chiar cu 3-0, după golurile marcate de Mandricenco (minutul 22) și Bugneac (25, 42). Pașcenco a redus din diferență pe finalul partidei, după ce a transformat un penalty.
„Am făcut o primă repriză foarte bună, dar de a doua nu sunt mulțumit deloc. Nu cred că suntem o pretendentă la cupele europene”, a declarat la conferința de presă antrenorul lui Dinamo-Auto, Nicolae Mandricenco.
Într-o altă partidă a etapei a 10-a, Sheriff a învins Saxan, cu 2-1. Celelalte meciuri vor avea loc sâmbătă, 3 octombrie, după următorul program: Milsami - Dacia, Speranța - Petrocub-Hâncești și Zimbru - Zaria.

