Din cauza pandemiei de COVID-19, Premiile Nobel vor fi acordate „în forme noi”

  • 22 Iulie 2020 08:20
Din cauza pandemiei de COVID-19, Premiile Nobel vor fi acordate „în forme noi”

Banchetul Premiilor Nobel, un prestigios dineu organizat, în fiecare an, în luna decembrie, cu laureații, la Stockholm, a fost anulat, a anunțat marți Fundația Nobel, precizând că ceremoniile de premiere vor fi menținute „în forme noi”.

„Fundația Nobel intenționează să poată menține ceremoniile de premiere la Oslo și Stockholm „în forme noi”, care să țină seama de restricțiile legate de distanțarea socială și de faptul că doar câțiva sau niciunul dintre laureați nu vor putea participa la fața locului”, potrivit unui comunicat de presă remis AFP.

 

Tags

Alte Noutati

LIVE: Muzică
Meteo Chișinău
20,52
Cer fragmentat
Umiditate:80 %
Vint:0,45 m/s
Thu
24
Fri
23
Sat
23
Sun
25
Mon
27
Arhivă Radio Chișinău