Deputații PLDM au părăsit ședința Parlamentului

  • 22 Octombrie 2015 13:07
Deputații PLDM au părăsit ședința Parlamentului

Deputații PLDM au părăsit ședința Parlamentului, după ce celelalte fracțiuni nu au acceptat anunțarea unei pauze pentru o săptămână.

Deputații PLDM au solicitat o pauză a ședinței legislativului până săptămâna viitoare. Ei au motivat această solicitare prin faptul că la ședința Parlamentului ar trebui să și vină premierul Valeriu Streleț care este plecat din țară, iar, între timp, să mai fie organizate ședințe în cadrul alianței de guvernare.

Celelalte fracțiuni parlamentare s-au pronunțat împotriva acestei solicitări, iar PD și PL au propus să fie votate mai multe proiecte de acorduri, inclusiv cel de împrumut cu România, după care să fie anunțată pauza.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Dor de izvor cu Maria Mocanu
Meteo Chișinău
29,99
Cer fragmentat
Umiditate:42 %
Vint:1,75 m/s
Tue
24
Wed
23
Thu
23
Fri
21
Sat
18
Arhivă Radio Chișinău