COVID-19 | Un nou deces în stânga Nistrului, anunță presa din regiune
-
25 Aprilie 2020 14:25
Un nou deces din cauza COVID-19 a fost înregistrat în stânga Nistrului, anunță presa din regiune.
Este vorba de o femeie în vârstă de 39 de ani din satul Garmațcoe, raionul Dubăsari. Femeia avea gradul II de invaliditate, diabet zharat, anemie și suferea de o boală cronică renală. Ea s-a stins din viață în spitalul din Grigoriopol.
Este al 17-lea deces înregistrat în regiune, potrivit novostipmr.com. Autoritățile de la Chișinău nu au confirmat, deocamadată, acest deces. Potrivit Ministerului Sănătății, în total, în R.Moldova au murit 89 de persoane din cauza noului coronavirus.

