COVID-19 | Un nou deces în stânga Nistrului, anunță presa din regiune

  • 25 Aprilie 2020 14:25
COVID-19 | Un nou deces în stânga Nistrului, anunță presa din regiune

Un nou deces din cauza COVID-19 a fost înregistrat în stânga Nistrului, anunță presa din regiune.

Este vorba de o femeie în vârstă de 39 de ani din satul Garmațcoe, raionul Dubăsari. Femeia avea gradul II de invaliditate, diabet zharat, anemie și suferea de o boală cronică renală. Ea s-a stins din viață în spitalul din Grigoriopol. 

Este al 17-lea deces înregistrat în regiune, potrivit novostipmr.com. Autoritățile de la Chișinău nu au confirmat, deocamadată, acest deces. Potrivit Ministerului Sănătății, în total, în R.Moldova au murit 89 de persoane din cauza noului coronavirus.

 
Tags

Alte Noutati

LIVE
Meteo Chișinău
27,48
Câțiva nori
Umiditate:45 %
Vint:1,55 m/s
Tue
24
Wed
23
Thu
23
Fri
21
Sat
18
Arhivă Radio Chișinău