Consiliul Politic Național al Platformei DA a decis cine va fi pe lista electorală a formațiunii pentru anticipate

  • 23 Mai 2021 14:21
Consiliul Politic Național al Platformei DA a decis cine va fi pe lista electorală a formațiunii pentru anticipate

Consiliul Politic Național al Platformei Demnitate și Adevăr a decis astăzi lista electorală a formațiunii pentru alegerile anticipate din 11 iulie 2021.

Potrivit unui comunicat al formațiunii, candidații au fost aleși în baza mai multor criterii precum profesionalismul, integritatea, meritocrația, iar lista a fost decisă inclusiv în urma consultărilor cu membrii din teritoriu.

Platforma DA anunță că va depue listele la CEC, dar nu precizează ziua.

Amintim că, până în prezent, Comisia Electorală Centrală a înregistrat șase concurenți electorali la alegerile parlamentare anticipate din 11 iulie, iar alte două partide au depus actele pentru a fi înregistrate.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Muzică
Meteo Chișinău
27,64
Câțiva nori
Umiditate:54 %
Vint:2,68 m/s
Mon
24
Tue
24
Wed
23
Thu
24
Fri
21
Arhivă Radio Chișinău