CNAM a efectuat transferul pentru salariile medicilor rezidenți

  • 26 Ianuarie 17:53
CNAM a efectuat transferul pentru salariile medicilor rezidenți

Compania Națională de Asigurări în Medicină (CNAM) a transferat circa 24,5 milioane de lei pentru salariile pe luna decembrie ale medicilor rezidenți.

Potrivit regulamentului, CNAM recepționează lunar de la instituțiile medico-sanitare rapoartele privind remunerarea medicilor rezidenți.

Transferul mijloacelor financiare este efectuat după verificarea rapoartelor și a facturilor expediate de prestatorii de servicii medicale.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Fonograf cu Victor Buruiană
Meteo Chișinău
27,41
Cer fragmentat
Umiditate:65 %
Vint:1,46 m/s
Sat
23
Sun
25
Mon
28
Tue
28
Wed
29
Arhivă Radio Chișinău