Campionatul Mondial de fotbal 2022. Croația - Maroc, al treilea meci din competiție încheiat fără goluri

• 23 Noiembrie 2022 14:12

Maroc și Croația au terminat la egalitate, scor 0-0, în primul meci al celor două formații la turneul final din acest an.

Prima repriză a fost una echilibrată, cu ocazii de ambele părți, însă niciuna dintre cele două reprezentative nu a putut "sparge gheața", scrie DigiSport.

În actul secund, Croația a fost cea care a pus stăpânire pe joc, însă trupa lui Luka Modric nu a reușit să găsească drumul spre gol.

Croații au fost foarte aproape de a înscrie în minutul 52, atunci când mingea trimisă de Lovren, din careu, a fost respinsă de pe linia porții de fundașii adverși.

În celălalt meci al grupei, Belgia va întâlni Canada, miercuri, de la ora 21:00.