AS Saint-Eienne – Milsami Orhei 3-0

• 01 August 2013 23:19

Jucătorii de la Milsami Orhei și-au arătat limitele în confruntarea cu AS Saint-Etienne, pierzând cu scorul de 0:3 partida susținută în Franța în prima manșă a turului trei preliminar al Ligii Europei.

Francezii au deschis scorul, la doar 3 minute după primul fluier al arbitrului, prin atacantul brazilian Brandao, fost component al echipelor Șahtior Donețk și Olympique Marseille. În prima repriză jucătorii de la Saint-Etienne au mai înscris prin Renaud Cohade, iar acelaș Brandao a reușit dubla cu 8 minute înainte de expirarea timpului regulamentar de joc.

De cealaltă parte, orheienii n-au reușit să creeze faze periculoase la poarta adversarilor. Mai mult, din minutul 67 ei au evoluat în inferioritate numerică după eliminarea lui Denis Rassulov pentru cumul de cartonașe galbene. La gazde românul Bănel Nicoliță a intrat pe teren în minutul 81.

Returul se va disputa peste o săptămână pe stadionul Zimbru din Chișinău cu începere de la ora 20.