Anatol Șalaru a sancționat 4 directori ai întreprinderilor de întreținere a drumurilor

  • 14 Decembrie 2012 13:39
Anatol Șalaru a sancționat 4 directori ai întreprinderilor de întreținere a drumurilor

Conducerea ministerului este nemulțumită de modul în care au fost deszăpezite drumurile locale din raioanele de Nord, unde au fost blocate mai multe artere locale.

 

Directorii întreprinderilor de întreținere a drumurilor din Drochia, Hâncești, Sângerei și Ungheni vor fi sunt sancționați, a anunțat ministrul Transporturilor și Infrastructurii Drumurilor, Anatol Șalaru, după o vizită de inspectare în raioanele de Nord și Centru. 

Conducerea ministerului este nemulțumită de modul în care au fost deszăpezite drumurile locale din raioanele de Nord, unde au fost blocate mai multe artere locale.

De asemnea, contractul încheiat cu întreprinderea privată ,,Drumuri-Briceni” pentru lucrări de întreținere a drumurilor ar putea fi reziliat, transmite Info-prim.

Ministerul Transporturilor și Infrastructurii Drumurilor informează că astăzi toate drumurile naționale și cele locale sunt practicabile. 

Tags

Alte Noutati

LIVE: Știri România-Actualități
Meteo Chișinău
29,34
Cer fragmentat
Umiditate:39 %
Vint:6 m/s
Fri
24
Sat
22
Sun
26
Mon
28
Tue
26
Arhivă Radio Chișinău