Anastasia Nichita s-a retras de la ”europenele” de la București din cauza unei traume
-
14 Februarie 19:45
![Anastasia Nichita s-a retras de la ”europenele” de la București din cauza unei traume Anastasia Nichita s-a retras de la ”europenele” de la București din cauza unei traume](https://media.radiochisinau.md/image/202402/640x360/232117-192786.jpg)
Luptătoarea Anastasia Nichita (59 kg) a obținut două victorii la Europenele de la București, 10-0 cu nemțoaica Sandra Paruszewski și 6-2 cu maghiara Tamara Dollak, dar în semifinale nu va lupta contra Alinei Filipovych din Ucraina.
În timpul luptei a doua mi-am fracturat coasta sau cartilajul. Sunt la urgență aștept ce o să zică medicii. Nu pot respira, nici să mă ridic”, a scris Anastasia Nichita pe pagina ei Facebook.
Anastasia Nichita s-a calificat deja la Jocurile Olimpice de la Paris.