Anastasia Nichita a câștigat pentru a doua oară titlul european Under 23

  • 21 Mai 2021 09:03
Anastasia Nichita a câștigat pentru a doua oară titlul european Under 23

Luptătoarea Anastasia Nichita a câștigat pentru a doua oară titlul european Under 23!

Eleva lui Tudor Cîrlan le-a învins în categoria de greutate 59 kg pe Anna Fabian (Serbia), Anne Beatrice Nuernberger (Germania), Solomiia Vynnyk (Ucraina) și Tamara Dollak (Ungaria).


La 65 kg, Irina Rîngaci a trecut de Nerea Blanco (Spania) și Kamila Kulwicka (Polonia), iar în finală o va întâlni pe ucraineanca Kateryna Zelenych.

 
Tags

Alte Noutati

LIVE: MUZICĂ
Meteo Chișinău
17,74
Câțiva nori
Umiditate:79 %
Vint:0,02 m/s
Tue
23
Wed
22
Thu
23
Fri
20
Sat
19
Arhivă Radio Chișinău