Activitatea punctului de trecere a frontierei Palanca va fi sistată temporar
-
02 Noiembrie 2018 11:43
Activitatea punctului de trecere a frontierei Palanca va fi sistată începând cu 5 noiembrie 2018 în legătură cu efectuarea lucrărilor finale de construcție.
Potrivit unui comunicat al Ministerului Economiei și Infrastructurii, lucrările au loc în cadrul implementării proiectului „Construcția punctului de trecere Palanca pentru realizarea controlului comun pe teritoriul Republicii Moldova”.
Astfel, traficul prin punctul vizat de trecere a frontierei va fi restricționat pentru toate categoriile de mijloace de transport.
Data redeschiderii punctului de trecere a frontierei Palanca va fi anunțată ulterior.
Proiectul este finanțat de Uniunea Europeană, cofinanțat de Guvernul Republicii Moldova și implementat de Programul Națiunilor Unite pentru Dezvoltare în Republica Moldova.

