92 din cei 101 de deputați din Legislativ au fost imunizați împotriva COVID-19

  • 18 Noiembrie 2021 11:15
92 din cei 101 de deputați din Legislativ au fost imunizați împotriva COVID-19

Un număr de 92 din cei 101 deputați au fost imunizați împotriva COVID-19. Anunțul a fost făcut de speakerul Igor Grosu la începutul ședinței plenare de astăzi a Legislativuluiu, comunică MOLDPRES.

Potrivit sursei citate, patru aleși ai poporului au contraindicații la vaccin iar cinci insistă să nu se imunizeze, scrie sursa citată.

Președintele Parlamentului a menționat că și cea mai mare parte a angajaților secretariatului Legislativului au fost imunizați, doar 50 de persoane încă nu au administrat serul anti-COVID-19.

Conform datelor Ministerului Sănătății, rata de vaccinare împotriva COVID-19 în Republica Moldova este în prezent de 27%.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Colecția de Jazz cu Daniela Nicolae
Meteo Chișinău
22,18
Cer fragmentat
Umiditate:74 %
Vint:2,1 m/s
Thu
24
Fri
23
Sat
23
Sun
25
Mon
27
Arhivă Radio Chișinău