Zimbru a început campania de transferuri

  • 01 Iunie 2016 08:28
Zimbru a început campania de transferuri

Zimbru a început campania de transferuri pentru sezonul următor.

Formația antrenată de tehnicianul român Flavius Stoican ajuns la o înțelegere cu mijlocașul brazilian Diego Lima, scrie Sport1.md. Conform site-ului ansfermarkt.de, valoarea fotbalistului se estimează la 350.000 de euro. 

Potrivit presei de specialitate din Chișinău, oficialii celor de la Zimbru intenționează să-și mai întărească lotul cu câțiva fotbaliști înaintea evoluției în preliminariile Europa League. Conform unor surse, gruparea chișinăuiană va semna cu 2-3 fotbaliști din prima ligă română, precum și cu stranieri din Portugalia și Brazilia.

Zimbru Chișinău a terminat ultimul sezon din Divizia Națională pe locul trei și va reprezenta Republica Moldova în preliminariile Europa League.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Perspective
Meteo Chișinău
28,29
Cer senin
Umiditate:47 %
Vint:1,49 m/s
Mon
28
Tue
28
Wed
26
Thu
25
Fri
19
Arhivă Radio Chișinău