Zaria Bălți a câștigat primul meci cu Sarajevo din Liga Europei

  • 30 Iunie 2017 11:40
Zaria Bălți a câștigat primul meci cu Sarajevo din Liga Europei

Echipa Zaria Bălți s-a impus cu 2-1 în fața bosniecilor de la Sarajevo în cadrul primei manșe a primului tur preliminar al Ligii Europa. Partida s-a jucat pe stadionul Zimbru din Chișinău, transmite IPN.

Formația antrenată de Vlad Goian a condus la pauză cu 2-0, după golurile marcate de Zagynaylov (minutul 7) și Ruben Gomez (33). Argentinianul Gomez a înscris de la mijlocul terenului. Sarajevo a stabilit scorul final în minutul 75, prin Mihojevic.

„Am avut noroc în această partidă, pentru că oaspeții au dominat practic toată repriza secundă. Totul se va decide în returul din Bosnia”, a declarat la conferința de presă antrenorul echipei Zaria, Vlad Goian.

Tot joi seara, 29 iunie, Dacia a fost învinsă în Macedonia de Shkendija, cu 3-0, iar Milsami a cedat în Luxemburg echipei Fola Esch, cu 2-1. Golul „vulturilor roșii” a fost marcat de Sergiu Plătică

Tags

Alte Noutati

LIVE: Radiojurnalul de seară București
Meteo Chișinău
-0,6
Cer acoperit de nori
Umiditate:76 %
Vint:5,66 m/s
Sat
-0
Sun
-0
Mon
-0
Tue
-0
Wed
-0
Arhivă Radio Chișinău