VIDEO | PETRECERE de pomină cu președintele Croației, la Campionatului Mondial. A cântat în vestiar și l-a enervat pe premierul rus

  • 08 Iulie 2018 17:11
VIDEO | PETRECERE de pomină cu președintele Croației, la Campionatului Mondial. A cântat în vestiar și l-a enervat pe premierul rus

Croația a ajuns în semifinalele Campionatului Mondial, pentru prima oară din 1998, iar sărbătoarea a pornit atât în țară, cât și la Sochi. Sufletul petrecerii din Rusia a fost chiar președintele Croației, Kolinda Grabar-Kitarović, prima femeie care ocupă acest post în istoria țării.

Protocolul Campionatului Mondial din 2018 a fost respectat și la meciul din sferturile competiției, dintre Rusia și Croația, scor 2-2 (3-4 după loviturile de departajare), iar reprezentanții celor două state au fost văzuți în loja stadionului din Sochi.

Lângă prim-ministrul Rusiei, Dmitry Medvedev, au stat președintele FIFA, Gianni Infantino, și președintele Croației, Kolinda Grabar-Kitarović, care s-a exteriorizat în momentul în care Vida a dus scorul la 2-1, în prelungirile partidei. Vizibil deranjat, prim-ministrul Federației Ruse a dat din cap nemulțumit, în timp ce imaginile cu Kitarović s-au viralizat rapid.

Prim-ministrul Rusiei, Dmitry Medvedev, l-a înlocuit pe președintele Federației, Vladimir Putin, imediat după meciul de inaugurare.

 

Tags

Alte Noutati

LIVE
Meteo Chișinău
-1,15
Cer acoperit de nori
Umiditate:82 %
Vint:6,17 m/s
Sat
-0
Sun
-0
Mon
-0
Tue
-0
Wed
-0
Arhivă Radio Chișinău