VIDEO | Încă două decese din cauza COVID-19 în R.Moldova

  • 06 Aprilie 2020 17:09
VIDEO | Încă două decese din cauza COVID-19 în R.Moldova

Încă două decese din cauza COVID-19 în R.Moldova. Una dintre victime este un tânăr de 30 de ani din Chișinău. Astfel, avem 19 decese în total. Au fost confimate 101 de cazuri pozitive, numărul total de îmbolnăviri fiind de 965, iar 37 de persoane au fost vindecate. Declarații după ședința Centrului Unic de Comandă de gestionare a crizei provocate de virusul COVID-19.

Încă 101 persoane au fost testate pozitiv cu COVID-19 în Republica Moldova în ultimele 24 de ore, după ce au fost procesate 192 de probe, iar patru persoane au decedat din cauza virusului. Informația a fost prezentă de către ministrul Sănătății, Viorica Dumbrăveanu, după ședința la Centrul Unic de Comandă. 

Tags

Alte Noutati

LIVE: Muzică
Meteo Chișinău
18,85
Cer fragmentat
Umiditate:77 %
Vint:2,24 m/s
Wed
23
Thu
23
Fri
23
Sat
21
Sun
25
Arhivă Radio Chișinău