Valeriu Reniță va contesta sancțiunea de suspendare pe 5 ani primită de la FMF

  • 17 Iulie 2013 12:34
Valeriu Reniță va contesta sancțiunea de suspendare pe 5 ani primită de la FMF

Președintele de onoare al echipei FC Sfântul Gheorghe Suruceni, Valeriu Reniță, este hotărât să conteste sancțiunea de suspendare pe 5 ani primită de la Federația Moldovenească de Fotbal pentru aranjarea unor meciuri de fotbal din ediția trecută a Diviziei Naționale. Acuzat de șapte dintre componenții lotului că le-ar fi cerut să piardă trei meciuri, fostul oficial al clubului…

Președintele de onoare al echipei FC Sfântul Gheorghe Suruceni, Valeriu Reniță, este hotărât să conteste sancțiunea de suspendare pe 5 ani primită de la Federația Moldovenească de Fotbal pentru aranjarea unor meciuri de fotbal din ediția trecută a Diviziei Naționale. Acuzat de șapte dintre componenții lotului că le-ar fi cerut să piardă trei meciuri, fostul oficial al clubului susține că este victima unei răzbunări.

Audio: Relatează Valentin Buda

Tags

Alte Noutati

LIVE: Istoria la pachet cu Gheorghe Cojocaru
Meteo Chișinău
28,1
Cer fragmentat
Umiditate:49 %
Vint:1,68 m/s
Tue
25
Wed
23
Thu
24
Fri
23
Sat
20
Arhivă Radio Chișinău