Valeriu Reniță va contesta sancțiunea de suspendare pe 5 ani primită de la FMF

  • 17 Iulie 2013 12:34
Valeriu Reniță va contesta sancțiunea de suspendare pe 5 ani primită de la FMF

Președintele de onoare al echipei FC Sfântul Gheorghe Suruceni, Valeriu Reniță, este hotărât să conteste sancțiunea de suspendare pe 5 ani primită de la Federația Moldovenească de Fotbal pentru aranjarea unor meciuri de fotbal din ediția trecută a Diviziei Naționale. Acuzat de șapte dintre componenții lotului că le-ar fi cerut să piardă trei meciuri, fostul oficial al clubului…

Președintele de onoare al echipei FC Sfântul Gheorghe Suruceni, Valeriu Reniță, este hotărât să conteste sancțiunea de suspendare pe 5 ani primită de la Federația Moldovenească de Fotbal pentru aranjarea unor meciuri de fotbal din ediția trecută a Diviziei Naționale. Acuzat de șapte dintre componenții lotului că le-ar fi cerut să piardă trei meciuri, fostul oficial al clubului susține că este victima unei răzbunări.

Audio: Relatează Valentin Buda

Tags

Alte Noutati

LIVE: Matinal cu Victoria Cușnir și Sergiu Scânteian
Meteo Chișinău
22,74
Câțiva nori
Umiditate:62 %
Vint:0,45 m/s
Tue
24
Wed
22
Thu
22
Fri
21
Sat
18
Arhivă Radio Chișinău