Un polițist israelian atacat cu cuțitul
-
12 Octombrie 2015 11:23
Un bărbat a agresat cu un cuțit un polițist israelian, luni dimineața, în apropiere de Orașul Vechi din Ierusalim, fiind ucis de alți polițiști, a anunțat poliția israeliană, transmite Agerpres.
Agresiunea a avut loc la un punct de control, în apropiere de poarta Leilor, în Ierusalimul de Est, partea palestiniană a Ierusalimului anexat și ocupat de Israel.
Acest atac este ultimul dintr-o serie de atacuri cu armă albă comise din 3 octombrie împotriva israelienilor sau a evreilor.

