Un medic, care a activat 33 de ani în cadrul Institutului de Medicină Urgentă, a pierdut lupta cu COVID-19

  • 22 Octombrie 2020 16:21
Un medic, care a activat 33 de ani în cadrul Institutului de Medicină Urgentă, a pierdut lupta cu COVID-19

Medicul din cadrul Institutului de Medicină Urgentă, Leonid Nagacevschi, a pierdut lupta cu COVID-19.

„Conducerea Institutului de Medicină Urgentă exprimă sincere condoleanțe și sentimente de profundă compasiune familiei, colegilor de serviciu, prietenilor, rudelor, în legătură cu trecerea în neființă a medicului neurochirurg categorie superioară, Leonid Nagacevschi, care a activat la IMU 33 de ani, fiind răpus de noul tip de coronavirus, COVID-19. Îl cunoaștem ca o persoană dedicată, implicată, activă și foarte muncitoare. IMU a pierdut un adevărat specialist și un om cu suflet mare”, se arată în mesajul instituției. 

Menționăm că astăzi, 22 octombre, și Maria Botnariuc, dezinfecționist în cadrul Centrului de Sănătate Publică Hîncești, a decedat din cauza complicațiilor provocate de infecția COVID-19.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Bună dimineața, România!
Meteo Chișinău
17,74
Nori împrăștiați
Umiditate:78 %
Vint:2,14 m/s
Fri
24
Sat
22
Sun
25
Mon
28
Tue
26
Arhivă Radio Chișinău