Trei ex-miniștri vor deveni consilieri prezidențiali ai Maiei Sandu

  • 30 Noiembrie 2020 12:20
Trei ex-miniștri vor deveni consilieri prezidențiali ai Maiei Sandu

Președintele ales, Maia Sandu, a anunțat astăzi în cadrul dialogului cu presa primele trei nume ale consilierilor săi prezidențiali, transmite tvrmoldova.md.

Astfel, potrivit sursei citate, fosta ministră a Sănătății în Guvernul Sandu, Ala Nemerenco, va ocupa funcția de consilier prezidențial pentru probleme sociale. 

Fosta ministră a Justiției în Guvernul Sandu, Olesea Stamate, urmează să fie consilier prezidențial pentru probleme de justiției.

Totodată, fostul ministru al Finanțelor în Guvernul Filat, Veaceslav Negruță, va deveni consilier prezidențial pe economie.
Tags

Alte Noutati

LIVE: MUZICĂ
Meteo Chișinău
24,96
Cer senin
Umiditate:66 %
Vint:1,08 m/s
Mon
28
Tue
28
Wed
26
Thu
26
Fri
22
Arhivă Radio Chișinău