Tenis | Simona Halep, învinsă de Serena Williams în optimi la Australian Open

  • 21 Ianuarie 2019 12:23
Tenis | Simona Halep, învinsă de Serena Williams în optimi la Australian Open

Jucătoarea română de tenis Simona Halep, numărul unu mondial, a fost învinsă de americanca Serena Williams cu 6-1, 4-6, 6-4, luni, la Melbourne, în optimile de finală ale turneului Australian Open, primul de Mare Șlem al anului.

Simona Halep și Serena Williams nu s-au mai întâlnit din 2016, când americanca s-a impus în trei seturi, în sferturile de finală de la US Open.

În total, cele două au fost adversare de 9 ori, iar singura victorie a Simonei a fost obținută în faza grupelor la Turneul Campioanelor, în 2014.

sursa: AGERPRES

 

 

Tags

Alte Noutati

LIVE: Ascultă&Călătorește cu Andrei Mîțu
Meteo Chișinău
28,8
Câțiva nori
Umiditate:46 %
Vint:5,31 m/s
Fri
24
Sat
22
Sun
26
Mon
28
Tue
26
Arhivă Radio Chișinău