Televiziunea iraniană a cenzurat ceremonia tragerii la sorți pentru CM 2018 deoarece ținuta prezentatoarei era prea sexy

  • 02 Decembrie 2017 11:26
Televiziunea iraniană a cenzurat ceremonia tragerii la sorți pentru CM 2018 deoarece ținuta prezentatoarei era prea sexy

Televiziunea iraniană a cenzurat ceremonia tragerii la sorți pentru Cupa Mondială din Rusia deoarece ținuta prezentatoarei Maria Komandnaya a fost considerată era prea sexy, informează agenția Belga.

Milioane de fani ai balonului rotund din Iran nu au putut urmări până la final tragerea la sorți, deoarece Maria Komandnaya, care îl asista pe Gary Lineker, era îmbrăcată într-o ținută considerată prea sexy.

Televiziunea de stat iraniană IRIB a întrerupt transmia și a difuzat un interviu cu fostul fotbalist portughez Luis Figo.

Telespectatorii iranieni nu au aflat decât mai târziu că Iranul este în grupa B, alături de Portugalia, Spania și Maroc.

Și în urmă cu patru ani, Iranul a cenzurat imaginile de la tragerea la sorți, din cauza ținutei modelului Fernanda Lima.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Radiojurnal București
Meteo Chișinău
29,86
Cer senin
Umiditate:35 %
Vint:1,85 m/s
Wed
19
Thu
19
Fri
20
Sat
20
Sun
22
Arhivă Radio Chișinău