Sheriff a pierdut primul meci cu AIK

  • 09 August 2019 10:03
Sheriff a pierdut primul meci cu AIK

Sheriff Tiraspol a fost învinsă de campioana Suediei, AIK Solna, în prima manșă a turului trei preliminar al Ligii Europa. Campioana Moldovei a cedat pe teren propriu cu 1-2, transmite IPN.

În minutul 12, Lukic și-a dat un autogol, iar Sigorsson a dublat avantajul peste doar două minute. Sheriff a redus din diferență în minutul 56, după penalty-ul transformat de căpitanul Iuri Kendysh.

„Noi purtăm vina. Am făcut aceleași greșeli”, a declarat la conferința de presă antrenorul echipei Sheriff, Zoran Zekic.

Returul AIK - Sheriff va avea loc pe 15 august, de la ora 20:00. Învingătoarea va juca în play-off-ul Ligii Europa cu învinsa dintre CFR Cluj și Celtic Glasgow, care se duelează în Liga Campionilor.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Matinal cu Victoria Cușnir și Sergiu Scânteian
Meteo Chișinău
15,52
Cer acoperit de nori
Umiditate:78 %
Vint:3,74 m/s
Tue
18
Wed
20
Thu
18
Fri
19
Sat
21
Arhivă Radio Chișinău