Serena Williams o elimină pe Simona Halep în sferturile de la Indian Wells
-
17 Martie 2016 09:01
Simona Halep a fost învinsă de americanca Serena Williams într-o partidă din sferturile de finală ale turneului de tenis de la Indian Wells.
Liderul mondial s-a impus cu 6-4, 6-3, după o oră și zece minute de joc, reușind a șaptea victorie în fața româncei, care nu-și va mai putea apăra titlul cucerit anul trecut.
Simona Halep va pierde 785 de puncte în clasamentul WTA, dar va rămâne pe locul cinci la finalul turenului de la Indian Wells.
Serena Williams o elimină pe Simona Halep în sferturile de la Indian Wells - See more at: http://romania-actualitati.ro/serena_williams_o_elimina_pe_simona_halep_in_sferturile_de_la_indian_wells-87897#sthash.BIsdsh4P.dpuf

